strona główna forum dyskusyjne

Wpisz się na listę mailingową  
Posłuchaj infolinii - WPIS
 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Wyświetlaj drzewo  |  Szukaj  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 U kogo zrobić sztucer , kogo polecacie ?
Autor: ULMUS 
Data:   10-02-11 18:30

Pytanie jak w temacie mam. Jakich znacie mistrzów którzy zrobią dobrego w znośnych pieniądzach konia roboczego. Proszę o podpowiedź szczególnie Kolegów i Koleżanki którzy taką broń posiadają, chętnie zdjęcia sugestie rady . Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Autor: tatakarola 
Data:   10-02-11 18:46

Później (jak dzieciaki pójdą spać) pstryknę fotki dwóch sztucerków robionych przez rusznikarza i wrzucę tu.Jak Ci się spodobają to napiszę kto to robił.
DB

Autor: labrador 
Data:   10-02-11 18:46

Ja powiem tak , jeśli chodzi o lufę to polecam p.Ryszarda Skwarka ;) Świetne wykonanie , a przy tym robi to dość szybko i będzie kol.zadowolony na lata... :) Tacie wymieniał lufę w sztucerze , po wymianie 2 strzały przykrywa monetą 2 zł:) Polecam :)

Autor: iz27 
Data:   10-02-11 19:33

szukasz wałacha ?!
musisz mieć w tym celu niezłą klaczkę !

Autor: fousek 
Data:   10-02-11 19:34

Skwarek albo Szymkowiak.

Autor: MirekGrab 
Data:   10-02-11 19:44

iż 27
A po co wałachowi klaczka?:):):)

Autor: Paulo 
Data:   10-02-11 20:10

Witam Kolegę z kursu selekcjonerskiego!

Polecam semi - customy roedale. Mimo, że zagranica z kupnem nie powinno być ciężko. Rozważ też kupno prostego savage'a lub remingtona 700 - cała masa akcesoriów do przeróbek.

DB.
Paulo

Autor: Kapsel 
Data:   10-02-11 21:02

Ulmusie,

A co ze Steyerem? Porzuciłeś ten pomysł?
Jeśli broń ma być typowym koniem roboczym, to weź pod uwagę zkk600. Miałem okazję strzelać i bardzo spodobała mi się ta broń. Celna, składna, bardzo fajny bezpiecznik. Można dostać dobry egzemplarz za ok. 2000 pln. Może coś takiego?

Autor: pniewa 
Data:   10-02-11 21:11

w Olsztynie Nowacki, celna broń, miałem, kupił (wyłudził) kolega, nie może się oswoić, że tak celnie trafia :)

Data:   10-02-11 21:29

Słaba jakość bo fotograf ze mnie marny :)

Autor: Mixon 
Data:   10-02-11 21:30

kol.tatakarola
Gdzie te fotki bo coś nie widzę ;)
pozdr.

Data:   10-02-11 21:31

Chyba coś pochrzaniłem :(

Data:   10-02-11 21:50

Może teraz ?

Data:   10-02-11 21:51

Mixon.
Jakoś mi zdjęcia nie wchodzą,spróbuję wysłać Ci na priv.

Autor: g43 
Data:   10-02-11 21:52

Może obudź dzieci, niech wstawią :)

Data:   10-02-11 21:59

No to próbuj na priv ;)

Data:   10-02-11 22:03

Mixon.
Powoli się ładują-pewnie nie wchodzą bo mam bardzo słaby internet ( 3 min. filmik o strzale do dzika ściągał mi się dzisiaj ponad godzinę :( ).Ot,taki urok mieszkania na zadupiu.

Data:   10-02-11 22:14

No to czekam z góry dzięki ;)

Data:   10-02-11 22:24
Załącznik:  sztucer065.JPG (82k)

Nie poddaję się :)

Data:   10-02-11 22:27
Załącznik:  sztucer067.JPG (73k)

Zwycięstwo !!!

Data:   10-02-11 22:32

Bardzo ładnie sie prezentuje , a jak wygląda sprawa z bezpiecznikiem w tym przypadku ?

Data:   10-02-11 22:33
Załącznik:  sztucer068.JPG (72k)

Tak jak pisałem -jakość słaba,ale jak ktoś chciałby to spróbuję zrobić lepsze.
Mixon.
Oryginalny bezpiecznik mnie denerwował,więc poprosiłem żeby przerobił na taki jak na którymś zdjęciu (bodajże kupował go we frankonii).Pierwotnie był stawiany do pionu że zasłaniał otwarte przyrządy,teraz jest odbezpieczanie do przodu.

Data:   10-02-11 22:37

kol.tatakarola
Jeśli można wiedzieć jaki koszt tego sztucera i na jakich podzespołach jest on oparty ?
pozdr.

Autor: Artur M 

Bezpiecznik Tornado horyzontalny na lewą rękę jak dobrze widzę.

DB

Załącznik:  sztucer069.JPG (74k)

Next.

Data:   10-02-11 22:42

Ale pokaż sztucer a nie ozdobniki.
Mnie się nie podoba niemiecki sposób montowania lunety z baza na lufie.

Data:   10-02-11 22:42

System Mauser 98 + kabłąk spustowy z magazynkiem (k98) ostatnio sprzedałem za 150Euro, bezpiecznik 700zł, montaż 1000zł, lufa 1500zł, osada 2000zł i ktoś kto to wszystko do kupy złoży.

DB

Data:   10-02-11 22:45
Załącznik:  sztucer070.JPG (78k)

Mój jest z biegówką -lufa Walther'a kal.8x57JS ,zamek mausera.
Kilka lat temu z montażem obrotowym dałem 4 tys.

Data:   10-02-11 22:47
Załącznik:  lechner.jpg (89k)

g43 a ten Ci się nie podoba z bazą na lufie?
DB

Data:   10-02-11 22:47
Załącznik:  sztucer071.JPG (80k)

G43
Cierpliwości,jest tam gdzieś zdjęcie sztucera mojego oraz broni kumpla.

Data:   10-02-11 22:49
Załącznik:  sztucer072.JPG (71k)

Jeszcze jedno.

Data:   10-02-11 22:52
Załącznik:  sztucer073.JPG (71k)

Kolejne.

Data:   10-02-11 22:53

Zameczek w tym twoim spłaszczony jak w mannlicherze.

Załącznik:  sztucer074.JPG (98k)

Jeszcze trochę i kończę,żeby nie zanudzać.

Autor: lzb 

dlaczego tak wysoko luneta na tym sztucerze????????

Data:   10-02-11 22:59
Załącznik:  sztucer075.JPG (82k)

Może nie jest to typowy wół roboczy,ale na pewno nie jest to broń seryjna którą można kupić w każdym sklepie z bronią.Jeśli szukałbym typowego woła,to pewnie wziąłbym coś standardowego w syntetyku.Nie jestem jakimś snobem,ale broń powinna mieć coś na kształt "duszy",a tej mojej chyba bliżej do tego niż takiej ze sklepu.
DB

Data:   10-02-11 23:01

Izb.
Zaraz założę lunetę nocną i zupełnie inaczej to wygląda.
Jak chcesz to wrzucę foto ze szkiełkiem 8x56.

Autor: witek 
Data:   10-02-11 23:06

g43
myślisz o montażu z fotki 067 ?? wygląda to nieciekawie i nie fachowo zrobione -wg mnie na lufie nie powinno się baz montować bo .... o kilku powodach napewno wszyscy tu wiedzą
jak chcesz mieć "w znośnych pieniądzach konia roboczego" o ile wiek nie ma znaczenia to za 1,5 - 2 kilo kup sobie Schwedenmauser 6,5x 55, jak potrzebny większy kaliber to sobie kup Husqwarne sa aż do 9,3, jak może mieć socjalistyczny rodowód to ZKK 600 dodatkowo wchodzi do wyboru a jak musi być zagraniczny to Tikke M - ta będzie najdroższa bo kosztuje tyle co lufa i osada z powyższej propozycji Artura - czyli 3,5 kilo + montaz Optilocka dostaniesz za 400 PLN-ów i masz nie tylko konia do roboty ale i klaczkę na wycieczke bo do parady to ona się raczej nie nadaje ale wstydzić sie przed ludźmi nie ma czego !!!
Jesli to ma być KOŃ cz WÓŁ roboczy ja bym nie kombiniwał- co i jak robić - tylko poszedł na targ i kupił ! :-)

Data:   10-02-11 23:11

MirekGrab
Bo do roboty to najlepiej wykastrowany koń się nadaje.
Szczególnie jak klaczki narowiste są ... .

Data:   10-02-11 23:13

a tak poza tym, to o co chodzi ?
czegoż to inne niż "robocze" nie potrafią ?
jakaż to robota do odwalenia jest ?

Autor: Sławomir Wojtera 
Data:   10-02-11 23:38

tatakarola, ile zapłaciłeś za te kolby?

Data:   11-02-11 00:04

Dziękuję tatakarola i Kolegom za odzew. Tatakarola jeśli możesz to podrzuć mi na priv namiary na majstra. Bardzo ładny sztucer.

iz27 ... o coś Ci chodzi , chcesz mi jakoś pomóc , podpowiedzieć coś, czy będziesz mnie nauczał ?

Autor: kedaT 
Data:   11-02-11 15:06

Kolba , rączka zamka jak w mojej Voerze 2165 -zresztą to chyba też mauser. Pierwsze zdjęcie .
To jest tylko moje zdanie .
Pozdrawiam DARZ BÓR

Autor: mlokos9 
Data:   11-02-11 17:09

Polecam Szymkowiaka z Poznania. Darz Bór!

Autor: jenot66 
Data:   11-02-11 17:50

Ryszard Skwarek Koszalin 100 % zadowolenia po odbiorze broni

Data:   11-02-11 19:06

Skwarek drogi podobno ...

Data:   11-02-11 19:36

Drogi? Znasz tańszego?

Data:   11-02-11 19:40

kol.g43
Mówię że tak słyszałem to nie moja opinia ja nie korzystałem z jego usług.
pozdr.

Data:   11-02-11 19:44

I chce ci się plotki rozpowszechniać?

Data:   11-02-11 19:48

Nie ,ale właśnie liczyłem że skonfrontuje to co słyszałem z rzetelną wiedzą osób ,które korzystały z jego usług.

Data:   11-02-11 20:20

Ulmus
Uśmiechnij się, choć raz na tydzień.
Zadałem pytanie po co Ci "wół roboczy" i co to oznacza.
... aby Ci pomóc i ... doradzić :-)

Autor: jenot66 
Data:   11-02-11 20:29

Parę dni temu odebrałem sztucer po zmianie lufy , wszystko wykonane tak jak sobie wymyśliłem , termin krótki oksyda doskonała , po testach na strzelnicy skupienie ponad przeciętne . za taką robotę uważam że cena dobra . na pewno można taniej ale ja wolę drożej

Autor: Eskimos 
Data:   11-02-11 20:36

Co do Szymkowiaka - nie rozumiem zachwytu. Może miałem pecha, może zawsze trafiam na robotę praktykantów, może mam za wysokie wymagania. Jest w miarę poprawnie, ale rewelacji nie ma, chyba że mówimy o starym Szymkowiaku, dziadku p. Jacka. To była zupełnie inna i najwyższa możliwa liga. Mój mocno umiarkowany entuzjazm podziela np. Jastrząb i kilku innych kolegów, więc nie jestem odosobniony ;) Mimo, że mieszkam w Poznaniu, Szymkowiakowi bym zlecił zrobienie broni w czwartej kolejności (i to tylko wśród poznańskich rusznikarzy, nie wspominając o reszcie kraju). Co do cen - nie wiem, nie orientuję się, ale robota, moim zdaniem, nie zachwyca.

Inna sprawa, że np. cieszący się uznaniem w tym wątku sztucer tatykarola to _kompletnie_ nie moja bajka, zupełnie mi się nie podoba, zalatuje Ciupisem :), a rzeźbione drewno, łuska i liście dębu to absolutnie nie to, co tygrysy lubią najbardziej :)

Autor: Esem 
Data:   11-02-11 20:47

Uważam że Skwarek to jedyny rusznikarz z prawdziwego zdarzenia w tym kraju

Autor: Z L 
Data:   11-02-11 20:56

Esem
A na jakiej podstawie tak uwazasz? Jakies argumenty?

Data:   11-02-11 21:02

Dzieło czyni mistrza Kolego ZL- nie wymaga argumentów a sporo ich wśród braci mysliwskiej

Autor: ANDY 
Data:   11-02-11 21:02

ULMUS,
pojedz w Europę i kup w dobrym sklepie sztucer przyzwoitej marki( HEYM, Browning. Sauer , Weatherby, etc) . Bez posredników , dystrybutorów i specjalistów . Będziesz miał i konia i wóz.
DB

Data:   11-02-11 21:11

ANDY
Dokładnie tak !!!
D B

Autor: sanczopanda 
Data:   11-02-11 21:13

ULMUS,

jeżeli można zapytać to jaki kaliber Cię interesuje? Czyżbyś szukał czegoś na lisy?

Autor: młody łowca 
Data:   11-02-11 21:27

ja bym kupił sako 85 w nierdzewce i syntetyku, i masz taką broń że hej ;)

Data:   11-02-11 21:38

"w nierdzewce i syntetyku' - hm kwestia gustu ...................

raczej nie po to zamawia się broń u rusznikarza aby mieć osadę z osłony błotnika samochodu i lufę jak pomalowaną srebrzanką

Autor: młody łowca 
Data:   11-02-11 22:23

ad Esem

ale jest wół roboczy :) Zgadzam sie z Tobą, to kwestia gustu. Ja na pewno kiedyś się w taki sztucer zaopatrzę, bo warunki w jakich użytkuję broń bywają dość extremalne, syntetyk + nierdzewka z pewnością spełniły by moje oczekiwania.

pozdrawiam

PS. Fakt, zrobiłem trochę off-top, przepraszam ;)

Data:   11-02-11 22:26

Jedni do "roboty" chadzają w pantoflach inni w gumofilcach.
Z bronią tak samo.

Autor: ifrit 
Data:   11-02-11 22:55

Ad Ulmus.
Co i rusz na tym forum pojawia się stwerdzenie (prawdopodobnie zapożyczone od M.Cz.) "koń roboczy"...
Powiem tak: do jakich "robót" tych "koni" Wam potrzeba?
Zakładam, że 99% wyjazdów na polowanie wygląda tak: jadę na wieczór i w nocy wracam do domu, lub też w najlepszym przypadku jadę na wieczór, potem parę godzin snu w samochodzie, następnie dwie godziny polowania o poranku i wracam do domu. W niewielu przpadkach jest to wyjazd na parę dni do łowiska. Ale i wtedy nocleg jest na kwaterze, gdzie broń można przetrzeć.
Kontynuując, ilu z tego forum będąc w łowisku śpi kilka dni w szałasie zrobionym z gałęzi? Ja znam tylko JEDNEGO!!!!!!!!! - długoletniegoo członka KŁ, posiadającego obwód w Puszczy Piskiej.
Podsumowując: jeśli stać Cię łazić cały dzień po lesie, to powinieneś wykrzesać z siebie odrobinę sił, by poświęcić broni 5 minut na jej przetarcie. Tyle jej na początek wystarczy.
Natomiast, jeśli masz siłę na polowanie, a nie masz czasu dla broni to kup sobie Iża 27 i Mosina, które najlepiej czyszczą się kolejnym pociskiem i dla Ciebie będą to "konie robocze" niczym jakieś Araby....

Więc pytam jeszcze raz: po co Wam te KONIE ROBOCZE????????????
DB Andrzej

Autor: jurek123 
Data:   12-02-11 10:41

Moje zdanie na temat poszukiwań kogoś kto zrobi składak to tak jakby poszukiwać obecnie gościa do zrobienia składaka samochodu. Wyjdzie drożej i gorzej podczas gdy dokoła stoi od groma marek do wyboru do koloru. Miałem kiedyś Poloneza składaka bo takie były czasy.Dziś bym się nawet nie obejrzał za czymś takim.Mieć coś poskładane od sasa i od lasa tylko po to żeby być oryginalnym, dziwne dla mnie. Ciekawe dlaczego jeszcze nikt nie wpadł na pomysł by sobie lunetę poskładać .Też było by oryginalnie czymś takim się pochwalić. Pozdrawiam

Autor: BlaSelo 
Data:   12-02-11 11:05

A dlaczego te składane przez rusznikarza mają być gorsze od fabrycznych? W sklepie na pewno nie znajdzie się idealnego rozwiązania, broni , która będzie do nas jak garnitur na miarę pasowała (waga, długość kolby, awantaż, rodzaj kolby, grubość i długość lufy itd. itd.). Ma kolega z tym jakieś doświadczenia? Czy dobry rusznikarz nie jest w stanie zrobić wspanialej broni zarówno pod względem wyglądu jak i działania?

Bo jeśli tak jest w rzeczywistości to bardzo mnie kolega zmartwił ponieważ sam kupiłem sobie jako pierwszą broń remingtona 700 jednego z najtańszych właśnie z myślą o tym aby go potem udoskonalić a właściwie przerobić aby mu pasował, aby był taki jak mi się wymarzy. I po obliczeniu kosztów, to wcale nie wychodzi jakaś bajońska suma (ze wstępnych wyliczeń około 4800 za cały tuning mojego sztucera) jeśli doliczyć do tego wartość już zakupionego sztucera to wyjdzie tyle co sauera 202 lub Mausera M03 w podstawowej wersji. Z tym że jeszcze trochę musi mi sztucer posłużyć taki jaki jest teraz bo są na razie ważniejsze wydatki.

Pozdrawiam

BlaSelo

Data:   12-02-11 11:51

Jak się o czymś pojęcia nie ma to wystarczy rozkminić to przez analogię i gotowe!

Data:   12-02-11 12:00

Widziałeś kolego żeby gdzieś najwyższej jakości elementy produktu szły jako części zamienne.Je wykorzystuje się do produkcji produktu końcowego wszystko co ma jakieś odstępstwa od normy idzie na części zamienne .Dlatego taki składak może brzmieć oryginalnie ale pełnowartościowym nie będzie i to nie zależy czy Ci się kolego podoba czy nie. Pozdrawiam

Data:   12-02-11 12:18

A skąd kolega bierze takie rewelacje o częściach zamiennych? czy np. wymiana na bezpiecznika na nowy inny firmy recknagel to zamian na cześć zamienną gorszą? albo kolba robiona na zamówienie? Co też gorszą od firmowego plastiku? Lufa robiona na zamówienie przez dobrego fachowca też gorsza? kolego zastanów się co piszesz albo dopytaj o konkretne informacje a dopiero potem wydawaj sądy. Są firmy które do remngtonów robią części tuningowe najwyższej klasy i broń zrobiona z takich podzespołów moim zdaniem jest lepsza od oryginału, do celowo z mojego remingtona zostanie tylko zamek, komora zamkowa magazynek i spust. reszta będzie nowa.

Data:   12-02-11 12:46

Jak widać lata 80-te ubiegłego wieku odcisnęły trwały ślad w twojej psychice i swiadomości.

Jurek, prawda jest taka. Nie masz pojęcia o czym piszesz. Ten brak starasz się nadrobić przez analogię.

To tak po kolei - robimy sztucer.
1 - System.
To ja proponuje mausera 98. FN cywilny, albo DWM 1909Argentino.
Pokażcie mi taka dzisiejszą konstrukcje która po ponad 100 latach będzie tak samo sprawna jak dziś bez jakiejkolwiek ingerencji?
2 - Lufa
Dziś kupienie najlepszej jaka się człowiekowi zachce nie stanowi problemu.
3 Osprzet
- założenie osprzętu typu podstawa muszki, szczerbinki, muszka szczerbinka, baczki - jakie się chce, jakie się komu podobają i jakie dla kogo są odpowiednie.
Co najśmieszniejsze - o czym jak widać jurek pojęcia nie ma, można wybrac z materiału który nam odpowiada a nie z "najwyższej jakości" plastiku który często oferują fabryczne sztucery i to te ....z najwyższych półek.
4 Osada
To samo. Rodzaj, materiał, cechy indywidualne nie osiągalne w firmówkach.
5 Jakość wykonania.... bezdyskusyjna :)
Oksyda połozona przez -"jakiegoś tam majstra z zadupia nazywanego Koszalin" to piękna głęboka czerń natomiast nowiutkie mannlichery ze znanej i cenionej firmy ze Steyer'a dają czerwono rudą barwą zwłaszcza w słoneczny dzień?
Dlaczego osada z tego "zadupia" jest lepiej spasowana?
Dlaczego mimo bliskości morza (a może właśnie przez to) powierzchnia osady z Koszalina jest równiutka jak lustro natomiast na tych firmowych widać często - Bałtyku fale?

Data:   12-02-11 13:15

Widzę że niektórzy koledzy są pod wrażeniem "Pana Tadeusza" księga IV
"Tęga strzelba,prawdziwa Sagalasówka.
Napis; Sagalas London a Balabanówka"
[Sławny tam mieszkał ślusarz Polak,który robił
Polskie strzelby ,ale je po angielsku zdobił.]
Pozdrawiam

Data:   12-02-11 13:33

Kolego g43
Uwaga o latach 80 to chyba nie do mnie:P w 80 to mnie jeszcze na świecie nie było, Ja z 86 jetem

Data:   12-02-11 13:38

g43
A Remingtonowski się do tego typu zabiegów nie nadaje?

Czy jest tu może ktoś kto ma może broń robioną lub modyfikowaną przez P. Skwarka?

Autor: thilo v.  
Data:   12-02-11 14:04

Paulo,
tego roedale możesz zapomnieć. Kilka sztucerów do Polski wysyłał kilkanaście!!!!! miesięcy. Wszystko to po całkowitym opłaceniu towaru. Jakość wykonania była fatalna. Dosłownie fatalna. Jest w Europie wielu dobrych i uczciwych rusznikarzy, u których możesz zamówić dobrą broń w tej samej cenie.
Ja zainwestował bym w Howe i dał go polskiemu rusznikarzowi do dopieszczenia. Był by taki sam jak od np. roedale, ale połowę tańszy.
Ciekawe wyroby są firmy STL.

g43,
oksydowanie dzisiaj to przeszłość. Dzisiaj lepsze jest lakierowanie np. wyrobami GunKote.
Masz wiele kolorów do wyboru, a są tak trwałe jak oksyda.
Pozdro

Data:   12-02-11 14:32
Załącznik:  Argentino.jpg (39k)

,,A Remingtonowski się do tego typu zabiegów nie nadaje?''

Wszytko można, co jak komu się podoba, jednak prawdziwa klasa to sztucer na systemie Mauser 98.

To mój kabłąk spustowy z magazynkiem z 1909 roku w trakcie grawerowania, który sztucer seryjnie produkowany wytrzyma tyle lat?

DB

Data:   12-02-11 15:19

Nie Bla Selo.
To do tego którego poziom kombinacji zatrzymał się na etapie złożenia poloneza.
Jurek.
jak już się na cytaty silisz to rób to dokładnie :)

thilo v

i takich wynalazków można by wiele wyliczyć - za 10 20 lat ktoś to wyśmieje ze przezytek a oksyda to oksyda.
Weź taki bunthartung ...
Grawerunek tez mozna laserem zrobić, tylko po co? Magazynki z plastiku... :) :) :)

Data:   12-02-11 16:49

Dzieki Bogu mój Remington poza kolbą nie ma ani grama plastiku:)

Koego Artur M bardzo ładny grawerunek. Może mi kolega wyjaśnić co jest gorszego w systemie Remingtona od systemu Mausera? I dlaczego prawdziwa klasa się objawia dopiero w sztucerah tego systemu?

BlaSelo

Data:   12-02-11 16:54

A kto powiedział ze jest coś gorszego? I 98 nie równa 98.
Chodzi o wykonanie.

Data:   12-02-11 17:25

kol.Artur M
Wrzuć fotki tego sztucera jak ci go zmontują;)
pozdr.

Data:   12-02-11 17:39

Mixon
Nie jest to takie proste, czekam na niego już ponad 2 lata. Najtrudniejsze było zebrać wszystkie części do kupy. Pierwsze szukałem odpowiedniego systemu padło na DWM, ale potem trafił mi się oryginalny DUMOULIN-HERSTAL, zakup kawałka orzecha na osadę w Turcji, bezpiecznik od Junga, klapka do magazynka od Prechtla, składane szczerbinki, obejma na lufę, muszka z obejmą, lufa Lothar Walther i na koniec kolejka do grawerunku - ponad rok.

DB

Data:   12-02-11 18:37

Artur.
Życia Ci braknie żeby w końcu z niego pstryknąć :)

Data:   12-02-11 18:51

Dokładnie, mam kilka jednostek, ale chyba się pośpieszyłem sprzedając Sauera 90.

DB

Data:   12-02-11 19:36

Za 10 - 20 lat to sie grata na złom oddaje . Co to bieda robi z niektórych, że żelastwo na całe życie i jeszcze dla potomnych szykują i to na bazie złomu .który bronił monarchii Franza Jozefa.

Data:   12-02-11 20:06

No właśnie :) Bieda i brak edukacji. Oraz chyba opieki medycznej - coś słyszeli ale niezbyt dokładnie i wypisują głupoty :)

Data:   12-02-11 20:21

Koledzy.
Sentencja łacińska głosi "de gustibus non est disputandum".I tak jest zarówno przy wyborze partnerki życiowej jak i broni ( o innych rzeczach nie wspominając ).Na zdjęciach które zaprezentowałem powyżej jest mój sztucer wykonany przez rusznikarza i wystarczy,że mi się podoba.Nawet dobrze że nie dla każdego jest fajny,bo byłoby kiepsko jak wszyscy mieliby taki sam gust.Tak jak wyżej napisałem nie jest to typowy koń czy wół roboczy,tylko broń z którą poluję zarówno na indywidualnych jak i na zbiorowych i jestem z niej zadowolony.Gdybym szukał woła,to bym poszedł do najbliższego sklepu i kupił najtańszy w odpowiadającym mi kalibrze,albo poszukał w używanych bo można jeszcze taniej nabyć.Z takim nie żal byłoby się kąpać w bagnie w lesie czy kolbą ugnieść świniom ziemniaki w parniku :)
Ulmusowi chodziło o broń robioną przez rusznikarza-raczej ciężko,żeby cenowo mogły takie bronki konkurować z masówkami tańszych firm ( czesi czy ruscy),no chyba że będzie składana z najtańszych części przy pomocy młotka i "majzla".
Co się zaś tyczy składaków,to tak jak napisał BlaSelo wcale nie muszą być gorsze od fabrycznych.
Specjalnie dla Ciebie,Jurku
http://pl.wikipedia.org/wiki/Leopard_6_Litre_Roadster
Pozdrawiam DB

Autor: DZIADBOJ 
Data:   13-02-11 12:48

podczepiam się pod opinię Jurka 123 , jeszcze trochę ,to zaczniemy na forum składać lunety z wykorzystaniem "legendarnych " musztardówek ( soczewki ) oraz azotu pozyskanego z biogazu , który posłuży do wypełnienia tubusów .
Koledzy ,po co wyważać otwarte drzwi ?

Ktoś wyżej wymienił " surowce " i wychodzi plus minus na dzień dobry 6800zł , a gdzie jeszcze luneta ?

Podoba mi się sztuciec Tatakarola - ale przewrotnie powiem ,że to nie wół roboczy - to arcydzieło. Czy nie lepiej kupić seryjną broń o prostej konstrukcji ??
Darz Bór

Autor: Eskimos 
Data:   13-02-11 14:03

ad DZIADBOJ

"Podoba mi się sztuciec Tatakarola - (...) - to arcydzieło."

Aha... To ja zdecydowanie jestem z innej piaskownicy.

I wcale nie dlatego, że mnie się akurat nie podoba, a komu innemu tak. Mam raczej na myśli używanie słów, których znaczenia się najwyraźniej nie do końca rozumie.

DB,
Eskimos

Data:   13-02-11 14:06

Po co wyważać otwarte drzwi? Bo one są tylko uchylone a nawet jak je zdjąć z futryny to okazuje się ze są za wąskie.
6800? to tylko uwertura.
A co do "koni roboczych" i "arcydzieł" jeszcze raz powiem - jeden do roboty chodzi w gumofilcach inny w pantoflach.

Co w was siedzi ze z uporem maniaka przekonujecie człowieka ze to nie ma sensu?
Któryś próbował że wie? Nie? No to o co chodzi?
Czyżby ten problem nie dotyczył wyłącznie Z L'a

Data:   13-02-11 19:44

g43
Ten problem jak słusznie zauważyłes dotyczy widac nietylko mnie :-) Coprawda nieuwazam tego za "problem" . Chciałem miec "zabawkę" . Stac mnie na nią było więc sobie zafundowałem. Kaprys jest kaprys . Ot i wszystko! Patrząc realnie na takie posuniecie , to kupiłbym /i zresztą kupiłem póżniej/ varminta savage w 22-250 który robi taka sama robotę jak składak za kwote trzykrotnie wiekszą.
A tak na marginesie, to oszczędziwszy na ubezpieczeniu zdrowotnym, kupiłem siedem lat temu dryling młodszy o 50 lat niż ten co to prezentowałeś jako "wzorzec' :-)))) pod imieniem 96K /z drewnem z podobnej furmanki/ i muszę cie rozczarować, dzieciom od ust z tego powodu nie odjąłem :-)) No ale jak to mówią....' najgorszy dziad z dziada pradziada...." ................. :-)))))))))))))
Śpij spokojnie Maniek i nie mocz się

Data:   13-02-11 19:54

Stać cię było? Nie żartuj :) Z taka mentalnością? :) Przecież tobie się serduszko w g... macza gdy słyszysz ze ktoś może wydać 1000EURO na drewno :)

"najgorszy dziad z dziada pradziada...." - rozumiem że wyniosłeś to z domu rodzinnego :)
a rodziny się nie wybiera :)

Data:   13-02-11 20:04

Błąd Maniuś :-)))))) Mnie się serduszko w g... macza jak widzę że handlaże starzyzną próbują naciągnąć nieświadomych ludzi na kasę za g.....no :-))) Dlatego coniektórym /wybiórczo bo niejestem instytucją charytatywną/ pomagam , niedając im się skubnąć przez takich "entelygentów" :-))))
Lulaj........i nie pij wiecej :-))))))

Data:   13-02-11 20:25

To tylko ty tak uważasz:) Macza się macza i jest nieźle utaplane.
O piciu to ty możesz ale chyba wyłącznie o sobie... nie przyszło ci to do głowy? No ale jak miało przyjść skoro ty "entelygent"

Data:   13-02-11 20:41

g43
Jesteś agresywny, a mało merytoryczny

Data:   13-02-11 20:43

ifrit

I właśnie o to mi chodziło

Data:   13-02-11 20:44

Tak uważam! z tobą sie rozmawia jak z chłopem prostym. Nawet niepotrafisz złożyć riposty z własnych słów tylko przytaczasz cudze :-)) Jak troche elokwencji nabędziesz to się zgłoś . Wówczas podyskutujemy . Póki co idż spać Dyspute z toba uważam za skończoną bo to mi uwłacza.

Data:   13-02-11 22:05

iz27
Przeciwnie. Ja tu nikomu nie usiłuje zarządzać jego kasą i upodobaniami. Nie wyjeżdżam też roszczeniami typu "ja mam a ty kup"
Nie narzucam tez tematów "moczenia się" czy "picia" - rozumiem ze jak ktos ma taka przypadlosc to mu czasem trudno się powstrzymać i szuka zrozumienia. Świadom jestem tego ze te bardzo prostackie teksty nie najlepiej świadczą o autorze ale na to nic nie poradzę :)
To nie mój problem.

Natomiast chętnie bym się dowiedział czegoś merytorycznego na temat tego co jest złego w broni nad która to uprawiacie takie krytykanctwo?
Idąc dalej - chciałbym się dowiedzieć na czym polega fenomen Panów Petera Hoffera, Johana Fanzoja, Karla Hauptmana, Borownika, Sodi, Ernesta Dumoulin, ... i jeszcze kilku, że produkuja, sprzedają i nieźle zarabiają na takiej właśnie broni?

Zastanówcie się szanowni przeciwnicy tego typu broni, może to dla was szansa? Będziecie skutecznie wybijać ludziom z głowy zakupy takiej broni. Powiedzmy za 1/3 ceny która mieli by wydać. Zarobili byście krocie a klient byłby zadowolony że nie wydał niepotrzebnie. Za 1/6 kupiłby coś firmowego i pół kasy by mu zostało:)

Osobiście to nie wierze w szanse powodzenia ale ubaw byłby przedni:)

Z L - to zrozumiałe. Trzeba się nieźle nagimnastykować żeby do twojego poziomu się zniżyć. Ale robię co mogę - wiem idzie miernie ale pewnych rzeczy nie osiągnę. Prostactwo w twoim wydaniu jest wybitne :)

Data:   14-02-11 09:29

iz27.
No co jest? Ośmielisz się? Czy dalej będziesz się zastanawiał nad wielce merytorycznymi poradami weterynaryjnymi w kontekście rusznikarstwa?

Autor: Zielony Człowiek 
Data:   14-02-11 09:52

Hehe
takie dysputy są dobre
nie mam nic przeciwko składaniu broni jak kto lubi, ale wypisywanie że jeden poluje w gumofilcach a inny w pantoflach to lekka przesada.
Jak Młody_Łowca chce osadę z plastyku i srebrną lufę to be, ale jakby złożył sztucer ze 100 elementów to super.
U nas panuje kult broni, narzucany zresztą na tym forum.
Niech każdy poluje z czym chce i już, po co te sprzeczki, a później tylko,, post usunięty administracyjnie,,.
Trochę luzu by wystarczyło.

Data:   14-02-11 10:09

Ja myślę ,że nie chodzi o to aby sztucer poskładać ( np. do starego ZKK dać nową lufę i osadę z orzecha afgańskiego oraz otwarte Williamsa) a po prostu go wykonać na bazie jakiegoś systemu - Mauser , Manlicher ( Schoenauer , Steyer) etc. I w tego typu dyskusjach lepiej byłoby wypunktować np. ewentualne 'wady' czy 'zalety' wykonania w określonym systemie .
Zupełnie nie tak dawno opracowano unowocześnioną wersję Manlichera Schoneauera ( jak znajdę - podam link) , są na to klienci którzy mają sentyment do tej broni a nowoczesne rozwiązanie eliminuje pewne niedogodności - 'starego' rozwiązania - choćby mocowanie lunet współczesnych . Mauser m.98 jest na pewno rozwiązaniem ponad czasowym - ale. Zamek jest długi i ciężki , kąt otwarcia 90 st. warunkuje podniesienie lunety . Przeładowanie ma długi skok i zabiera czas . Wrzucenie naboju luzem do lufy - może sprawić poważny kłopot ,bezpiecznik, etc. Może są na forum koledzy , którzy podzieli by się informacjami z tej dziedziny choćby dla ciekawości ,że o walorach edukacyjnych nie wspomnę.
DB

Data:   14-02-11 10:45

Zielony Człowieku
Dobrze piszesz, z czytaniem masz jeszcze pewne problemy :)

"jeden do roboty chodzi w gumofilcach inny w pantoflach."
DO ROBOTY - nie na polowanie. :) :) :)

ANDY
"Zamek jest długi i ciężki" - Wcale nie jest dłuższy niż np. w Mannlicherze SBS'ie

"kąt otwarcia 90 st. warunkuje podniesienie lunety" - nie prawda. Wystarczy inaczej zamontować i wyprofilować rączkę tego zamka.

"Przeładowanie ma długi skok i zabiera czas" - nie dłuższy niż w wielu nowszych konstrukcjach :) Natomiast bardzo interesująca jest sprawa czasu :) Ile tego czasu zabiera?

"Wrzucenie naboju luzem do lufy - może sprawić poważny kłopot"
I na czym ten kłopot miałby polegać skoro można ten nabój równie szybko i znacznie pewnie włożyć do magazynka?
"Bezpiecznik" ??? Blokujący iglice na cym miałby polegać problem? Nawet zniszczenie systemu spustowego nie spowoduje odpalenia co ma miejsce np. we wspomnianym SBS'ie.

Data:   14-02-11 11:09

Zielony człowiek
widzę ,że wyrażamy podobne zdanie .
Cześć myśliwych to już prawie kapliczki stawia swojej broni.
Jeszcze tak z pół roku i pojawią się wpisy ,że wigotnościomierz w szafce z bronią jest absolutnie niezbędny , a przed otwarciem szafki należy oddać sztucerkowi pokłon.

darz bór zielony człowieku

Data:   14-02-11 11:31

Są tez tacy którzy w jednakowy sposób traktują widły, grabie i broń :)

Ale was boli ze można chcieć inaczej :) Lata dominacji swoje zrobiły:)

Data:   14-02-11 11:48

g43

1.profilując rączkę owszem można poprawić , ale to i tak nie będzie np. 55 st jak w np. Weatherby,
2. pisałem o oryginalnym M98 , kto miał ,wie o co chodzi ,trzeba ciągnąć do oporu i robić dużo powietrza,
3. dołożenie dodatkowego naboju w M98 skutkuje problemem jego wyrepetowania i można uszkodzić pazur wyciągu - potrarfi sam też pęknąć ,
4. oryginalny bezpiecznik skrzydełkowy przy nisko osadzonej lunecie zwłaszcza w zimie to jest pewien kłopot ,oczywiście można to przerobić czy dokupić suwakowy,
5. oryginalny M98 po jakimś czasie( luzy i zaoblenie krawędzi zaczepu zamka) potrafi sam odpalić po lekkim stuknięciu kolbą czy spuszczeniu przyśpiesznika- ale chyba trafiłem na spadek po armii:),
6. W Manlicherze rączka zamka dla mnie nie jest szczytem doskonałości . O plastikowym np. magazynku nie wspomnę w dawniejszej konstrukcji Steyera .
To samo dotyczyło plastikowego podajnika w Brownningu , obecnie już wycofanego.
Piszę to z własnych doświadczeń z oryginalnym M98 Frankoni , Heymie SR 20 , Manlicherze Schoenauerze etc .oraz jeszcze innymi sytemami i ja po prostu tak uważam .
Reasumując - nie wszystko złoto co się świeci.

Data:   14-02-11 11:51

do g43
,,Jedni do "roboty" chadzają w pantoflach inni w gumofilcach.
Z bronią tak samo.,,
Jeśli ja z czytaniem mam problemy, to piszący zdanie wyżej ma problemy ze zrozumieniem tego co piszę , a to już gorzej. Chyba że się mylę, ale wg mnie nawiązuje do broni.

do DZIADBOJ
broń jest tylko jednym ze środków umożliwiającym polowanie, dlatego nie traktuję jej kultowo.
Osobiście kupuję broń do uprawiania myśliwstwa, z całą otoczką tradycji itd, a nie kultywowania ,,obrzędu,, polowania.
Pewnie narażę się zaraz wielu osobom, ale muszę z tym żyć.
Jeśli podoba mi się broń, i mnie na nią stać to dlaczego nie. A że jest nowa, trochę plastyku, i nie będzie komuś służyć w 2098 roku, bo jest z innych materiałów jak w 1905, to mnie nie obchodzi. Ja poluję z tej broni i to teraz. A jak nie będzie pasować to kupię inną, i już.

Darz Bór DZIADBOJ

Data:   14-02-11 12:24

1) Nie będzie 55 bo tam jest 90. Natomiast nie ma to żadnego znaczenia jeżeli chodzi o wysokość osadzenia lunety.
2) Nie ma takiego sztucera w którym nie trzeba by było cofnąć czoła zamka za dno łuski naboju.
3)Dołożenie dodatkowego naboju w 98 to nie problem o ile masz świadomość że trzeba go wcisnąć do magazynka. Z tym dokładaniem to tez nie do końca argument bo magazynek mausera to 5 sztuk (4 w kalibrach magnum) gdzie dzisiejszym standardem jest 3.
Pazury maja to do siebie ze potrafią pękać nie zależnie od tego czy to mauser czy coś innego. Taki ich urok.
4) Oryginalny bezpiecznik był przewidziany do zupełnie innych warunków. Dlatego zamienia się go na np Recknagela.
5) Nie wiem na co trafiłeś ale to co opisujesz wygląda na ingerencje w zaczep.
Bardzo często wykonywany zabieg przez rusznikarzy ś/p JŁ którzy to w ten sposób regulowali twardość spustów. Bardzo powszechne zjawisko w sztucerach Voere gdzie po takich zabiegach jeden zaczep jest niepodobny do drugiego.
Systemów tez nie można porównywać. 98 kriegsmodell, Zastawa, VZ24 to nie 98DWM czy FN.

Zielony - jak widać się mylisz.

Data:   14-02-11 14:01

do
g43
W czym się mylę ?

,,Są tez tacy którzy w jednakowy sposób traktują widły, grabie i broń :)

Ale was boli ze można chcieć inaczej :) Lata dominacji swoje zrobiły:),,

Chodzi Tobie o pierwsze czy drugie zdanie ?

pozdrawiam

Autor: Ziggy 
Data:   14-02-11 22:06

DZIADBOJ-Zielony Człowiek
Są tu tacy co po zakupie broni mszę u proboszcza zamawiają a pod koniec mszy zostaje poświęcona.
Ale co się dziwić nie wiele w życiu było im dane, zresztą i tak nie polują, siedzą i walą o klawiaturę aż echo idzie i słusznie robią, przynajmniej broni co niedaj Boże nie zadrapią. Pozdrawiam..

Data:   14-02-11 22:29

Ziggy
Zastanawia mnie twoja wiedza? Obstawiam że właśnie do nich się zaliczasz :)
No bo skąd jak nie z autopsji?

Data:   15-02-11 07:38

do g43
odnośnie ziggy, to proste , pewnie ma chłopina tego kilka sztuk, pewnie różnych, miał sposobność sprawdzić użytkowo, podchodzi do broni z dystansem, do jednej jest bardziej do innej mniej przekonany, i na pewno czerpie radość z polowania.
Ty pewnie na polowanie swój sztucer złożony z 100 najlepszych komponentów tylko w słoneczną pogodę, nie za zimno ale i nie za gorąco, obowiązkowo w kufrze na tylym siedzeniu. Jak patroszysz /?/ to też niesiesz do auta, bo pod drzewem postawić ......

pozdrawiam i bez urazy

Data:   15-02-11 09:07

No to pogadali sobie, popalili i popili i wynika mi z ponad stu postów że polecacie Skwarka oraz trochę Szymkowiaka :).

Poszukuję sztucera który (uwaga bo niektóre życzenia są zabawne) będzie taki :
1. Będzie miał osadę jak staruteńkie Mannlichery z takim ładnie wyprofilowanym szczupłym chwytem jak kibić damska:)
2. Będzie miał oksydę nie do zajechania , która po całodniowym lub kilkudniowym łażeniu po deszczu , mrozie, macaniu spoconymi łapami w lato nie zmieni się w zardzewiałą ogniście rudą powierzchnię nawet wtedy kiedy będę miał lenia i pieprznę sztucer na tydzień do szafy bez żadnego pucowania w przeciwieństwie do cudnej kniejówki merkla której jestem szczęśliwym posiadaczem i ciągłym konserwatorem.
3. Będzie miał bezpiecznik z conajmniej podwójnym zabezpieczeniem który nie będzie odstawał od sztucera jak rączka patelni .
4. Zero plastiku. Wogóle nawet grama.
5. Będzie trzymał kulę perfekcyjnie
6. Będzie miał bazy pod montaż obrotowy i nizutko posadzoną lunetę
7. Najlepiej byłoby gdyby zamek był jednak Mausera a lufa nie wiem ale ważne żeby nie rdzewiała w środku po conajmniej tygodniowym nieczyszczeniu po strzelaniu w deszczu, słocie i błocie.
8. Kaliber 8x57
9. Chciałbym wydać nie wiecej jak 5000 PLN na sztucer.

To takie życzenia . Ma ktoś coś takiego ?

Data:   15-02-11 10:19

Zielony
Twój sposób rozumowania :)))) O ile to można nazwać rozumowaniem - powala :)
Obstawiam ze to nawet nie zawiść i zazdrość ale reakcja obronna organizmu.
Trochę też na zasadzie co bym zrobił gdybym miał:) Skoro więc inni mają pewnie tak robią :)

ULMUS.
Mając niezłą zabawę czytając sobie o tym jak to ciężko mieć taka bron :) I Jaka ona jest feeee... już miałem ci zaproponować kogoś z Ferlach :) ale by cię zjedli :)

Obawiam się że nikt ci twoich warunków nie spełni.

Data:   15-02-11 10:26

ad ULMUS- w księgarni pełno jest książek ,mozesz sobie kupić jaką ci się podoba po rozsądnej cenie
Ale Ty Kolego chcesz zlecić napisanie indywidualnej książki -tu 5 000 może być z lekka za mało

Pozdrawiam
DB

Data:   15-02-11 10:47

A co szkodzi zapytać nie ? :)

Autor: MirekGrab 
Data:   15-02-11 10:54

ULMUS
Ja mam taki.Ale ci go nie sprzedam:)

Data:   15-02-11 11:44

ULMUS

Szymkowiak za coś takiego policzy ok.10000zł-12000zł, Skwarek podejrzewam podobnie.

DB

Data:   15-02-11 11:48

ULMUS.

Tak odnośnie tego potu i całodziennego łażenia... Jak już wrócisz do domu to najpierw do łózka a prysznic za trzy dni?

Data:   15-02-11 12:23

bywa dokładnie tak jak piszesz g43 stąd moje dociekania

Wniosek jest jednak prosty , lepiej kupić gotowca i nie rzeźbić w g@wnie :)

Data:   15-02-11 12:32

Lub tez inaczej. Zostać w g@wnie :) Jest pewnie szansa na osiągnięcie stanu ze zupełnie nie będziesz musiał ani prysznica używać ani broni czyścić :) A chyba o to ci chodzi? :)

Data:   15-02-11 12:42

do g43
,,Twój sposób rozumowania :)))) O ile to można nazwać rozumowaniem - powala :)
Obstawiam ze to nawet nie zawiść i zazdrość ale reakcja obronna organizmu.
Trochę też na zasadzie co bym zrobił gdybym miał:) Skoro więc inni mają pewnie tak robią :),,

nawet nie mogę Tobie odpowiedzieć bo za bardzo nie wiem co to ma być za przekaz, rodem z noweli z tvp, możesz to uprościć ?

Data:   15-02-11 13:07

tak g43 o to mi chodzi

Data:   15-02-11 13:33

Zielony
Kiedyś zrozumiesz :) Jak Bóg pozwoli :)

ULMUS
No to tego się trzymaj :)

Data:   15-02-11 14:09

g43
Zaczyna do mnie docierać , że Ty sam nie bardzo wiesz co miałeś namyśli pisząc powyższe....
Typowe dla pieniaczy? Przynajmniej na to wychodzi.
Zamiast konkretu , jakieś bzdety... może ty na Wiejskiej pracujesz?

Data:   15-02-11 14:17

Wydaje ci się :)

Data:   15-02-11 15:14

g43 to jest jednak GOŚĆ, jak już nie wie co napisać, to pisze coraz krócej.
dobre

Autor: kedaT 
Data:   15-02-11 15:25

Temat ciekawy , wiele można się dowiedzieć z wypowiedzi - tylko po co tyle pieniactwa i poniżania kolegów . Szanujmy siebie to goście na tym portalu nie będą mieć problemu kto jest kto.
Pozdrawiam DARZ BÓR

Data:   15-02-11 21:42

kedat
kolego popatrz no tylko , ten koleś g43 dla jakiegoś klamota da się poćwiartować ! Gdzie tu polowanie, gdzie jakiś historyjki , dykteryjki , anegdotki........... nie , na punkcie zimnego żelastwa można też dostać niezłej korby.

Ma rację Ziggy , ma rację Zielony - ktoś rzucił hasło " broń robocza " i się po chwili okazuje ,że ta broń robocza , to "drobny wydatek w kwocie 12 TYSIĘCY " . Ja zrozumiałem w nacziale, że to ma być taki składaczek tani, twardy - odporny na niekorzystne warunki , niezawodny . A tu się okazuje , że przy tych Szymkowiakach , skwarkach i Słoninach to Hejmy i Blasery to śmieci .

Po raz enty powtarzam.........mam paru kolegów w swym kole i sąsiednich : chodzą z wyślizganą z oksydy bronią , polują , cieszą się życiem , zapraszają i są zapraszani na polowania do ościennych kół, co świadczy, że są lubiani . Podejście do broni tych myśliwych jest następujące ( z tego co widzę na codzień ) :broń jest środkiem służącym do uprawiania polowania.

.........a tu na forum część ludzi wydaje się z tym ,że klęczą przed swoją szafką z bronią , traktując ją jak skarbnicę z relikwiami. Ludzie zacznijcie polować , a nie leżeć krzyżem przed własnym sztucerem.

Data:   15-02-11 22:03

Dziękuję za pomoc Kolegom którzy wypowiedzieli się na temat. Serdeczne dzięki za e-maile i cenne wskazówki.

Kolegom filozofom którzy wpadli na jednego, życzę długich i owocnych dyskusji w roztrząsaniu sprawy czy powinno się mieć karabin brzydki czy ładny oraz ważnej kwestii "konia roboczego" . Dla utrudnienia dodam, że koń roboczy, nie musi być uwalany w g@wnie po sama grzywę, żeby był roboczy.
Pozdro.

DB

Data:   15-02-11 22:35

"koń roboczy, nie musi być uwalany w g@wnie po sama grzywę, żeby był roboczy."

I tu masz rację :) Nie musi. Niestety do ciasnych móżdżków to nie dociera.

Te kolesiu Dzidboj (bardzo adekwatny nick do mentalności) Nie stać cię wiec nie zrozumiesz :)

Data:   15-02-11 22:53

Brawo, podjudzałem cie ,podjudzałem , aż się sam wydałeś ....... łowiectwo pojmujesz przez pryzmat kasy pisząc " nie stać cię więc nie zrozumiesz "
No koleżko ,cieszę się ,że szczęśliwie nie polujemy w jednym kole. Ciężki kaliber z ciebie.
a na koniec powiem ci , że mam ladną broń - kniejóweczke rzadko spotykaną - pełen grawerunek, komplet wymiennych luf. W odróżnieniu od ciebie broń traktuję jak rzecz, przedmiot , a przede wszystkim jako środek do wykonywania polowania. Ty natomiast i tobie pokrewni z broni zrobiliście sobie cel sam w sobie. tyle w temacie.
A moja ksywa to moja sprawa. Koniec kropka.

Data:   15-02-11 23:23

No strasznie mnie podpuściłeś :) Tylko nie zapomnij "lekki kalibrze" wytytłać oksydy na tej kniejówce - bo cie nie zaproszą :)

Autor: kriss/sieradz 
Data:   16-02-11 00:36

A co powiecie na sztucer z systemem manlichera i lufą waltera ( 6 bruzd )
za cenę 4 000,- pln bez osady - z osadą 5 000,- a z ryflowaniem lufy 6 000,- PLN ?
Pozdrawiam

Data:   16-02-11 01:11

Pokazuj Bracie to cudo i wszystko co o nim wiesz. Co powiemy ?! :) Jak rzucisz okiem na powyższe posty, to zmiarkujesz wnet , że trudno prorokować co powiemy bo część z nas dopiero raczkuje i uczy się myślenia, część uczy się kultury a część podstaw mowy, słownictwa i składni ... ale jest też kilka istot rozumnych wśród nas i chętnie ich posłuchamy.
Śmiało zatem, odsłaniaj nam tu krissie/sieradz, kulisy tego zacnego karabinu w atrakcyjnej cenie.

Data:   16-02-11 01:40

Dziadboj niejako wyjasnił o co mi chodzi. Szukam broni względnie niedrogiej , łatwej w pielęgnacji ,niekoniecznie bardzo ozdobnej ale nie znaczy to że niefunkcjonalnego wiosła. W skrócie - szukam czegoś co będzie jak stara ruska dubeltówka mojego kumpla , nieczyszczona od dwudziestu lat, bez śladu rdzy , z wytartą oksydą w stuprocentach sprawna i niezawodna. Tylko chciałbym żeby taka broń była sztucerem i bardziej niemiecka niż ruska . O to mi mniej więcej chodzi. :)

KOLEDZY APELUJĘ JAKO OJCIEC ZAŁOŻYCIEL TEGO WĄTKU !!!

Mam już markową broń do czyszczenia, "modlitwy i oddawania jej pokłonów" a teraz chcę mieć broń przedmiot użytkowy przede wszystkim. Nic nadzwyczajnego, może być to sztucer składak, może być bez ozdób lub z ozdobami , jasne że im fajniejszy tym lepszy ale też nie chciałbym inwestowac majątku, popytać nie zaszkodzi.
W związku z tym , że spełniam tym sposobem oczekiwania zarówno zwolenników "kultu broni" jak i zwolenników sprawdzania bronią poziomu wody w rowie melioracyjnym i nie ma sensu udowadniania wyższości jednego meritum nad drugim to proszę o opuszczenie wątku przez kolegów filozofów i umożliwienie mi dalszej normalnej rozmowy z normalnymi ludźmi którzy maja coś do powiedzenia w temacie.

Data:   16-02-11 08:31

To zależy jaki budżet do ruszenia, jeśli miałbym taki dylemat kupiłbym nową cz, pieniądze nie duże w porównaniu do innych marek, broń nowa, do pewnego czasu można reklamować, używka jak pójdzie coś nie tak tylko płacz i dodatkowe pieniądze, mam na myśli dziesięcioletnie klamoty, . Dla mnie ważne ma przyspiesznik, niby detal a pomaga.
Zostaje jeszcze cała masa tanich sztucerów , uważam że wcale nie takich złych.
Tylko jak ty będziesz mógł polować z taką bronią, świadomość gumofilca powinna Tobie doskwierać.
pozdrawiam i DB

Data:   16-02-11 09:41

Zielony proszę Cię ... daruj już z tymi gumofilcami . Jak zechcę, kupię sobie sygnet i będzie widać że rozpiera mnie dobrobyt, nawet jak będe chodził ze sztucerem klasy B.
Pozdro

Autor: matstet 
Data:   16-02-11 09:54

Dużo dymu, mędrkowania przerzucania się bogactwem etc. Za klawiaturą komputera każdy może być bogatym, mądrym i przystojnym blondynem i wyszczekanym! Ciekawe kim są najwięksi krzykacze (właściwie jeden) w realu?
Co do tematu to ANDY był łaskaw na samym początku dysputy podać najlepsze rozwiązanie, jeśli natomiast upierasz się przy składaku to przykład który podał kriss/sieradz jest moim zdaniem nie do pobicia i nie koniecznie potrzeba p. Skwarka żeby go dobrze poskładać.
Mam dziwne wrażenie że zarówno p. Skwarek jak i p. Szymkowiak niechcący stali się ikonami rusznikarstwa dla snobów co wcale im nie pomaga, bo to świetni fachowcy. Broń z elementów równie precyzyjnie co wymienieni panowie potrafi złożyć np. p. Łuszczek i wielu innych.
DB.

Data:   16-02-11 10:07

Śmieję się bo wczoraj łaziłem w nocy za lisem z moją cz 527, i co rusz mi się to przypominało.
Osobiście też bym tak zrobił jak napisał matstet/andy kupiłbym gotowy sztucer pod siebie i już. Co ciekawe drewno w cz lepiej znosi niepogodę niż w saurze 202 . Po kilku wyjściach drewno robi się lekko nijaki, nie wiem jak to opisać. To na plus dla cz.
pozdrawiam

Data:   16-02-11 12:16

o takie informacje mi chodzi Zielony. Dziękuję.

Data:   16-02-11 14:55

do ULMUS
napisałem o cz bo nie jest ona aż taka zła jak się tutaj najczęściej podaje. Wg mnie najsłabsze jest spasowanie/wykonanie zamka, nie chodzi jak w sauerze. Mam wersję ebony, i od strony wizualnej nic jej nie brakuje, a jak położę ją obok sauera classic to różnicy aż tak wielkiej nie widzę. Podejrzewam, że gdyby cz była wykonana na półkę za 6-7 tysięcy zł niewiele by odbiegała od innych. Na marginesie chciałem dokupić 550 ebony ale w kalibrze 9,3mm nie występuje,a 30-06 mnie nie interesuje, a szkoda.
pozdrawiam

Data:   16-02-11 16:11

Nie zastanawiałbym się nad Cz ani chwili, gdyby nie miała żadnych plastików. Nie twierdzę że są to elementy mniej trwałe czy coś w tym guście. Poprostu lubię "żelaźniane".

Autor: specmisiek  
Data:   16-02-11 16:37

A co znalazłeś w CZ z plastiku? Aż sam jestem ciekaw...;)

Autor: Trojak 
Data:   16-02-11 17:57

ULMUS- jedyną "plastikową" rzeczą w CZ-550 jest pokrywa magazynka- tak jest w moim- ale to możesz zmienić bez problemu na "żelaźniane" i za niewielkie pieniądze.
DB.

Data:   16-02-11 18:56

dokładnie, to chyba jeden z niewielu tak żelaznych sztucerów, nie wiem jak 550 czy 555, ale moja 527 jest cała stalowa , oczywiście oprócz osady.

Autor: Martes 
Data:   16-02-11 22:03

Ad : ULMUS
W CZ 550 LUX z 2010 roku z plastyku jest pokrywka magazynka i podajnik naboi .
Wymianę na stalowe elementy mam już za sobą . Części kupiłem przez znajomego Czecha bezpośrednio w Uherskim Brodzie . Kosztowało mnie to w zeszłym roku bodajże 320 zł . Kolega kupił również tylko bezpośrednio w fabryce .Części wycenili mu w EURO .

Data:   17-02-11 03:09

No tak.. "ANTYPLASTYKOWCY"... A co Wam Koledzy to przeszkadza? Plastykowy magazynek jest moim zdaniem praktyczniejszy. Zawsze to trochę lżejszy element, no i nie zardzewieje napewno ;) Gdzieś tam czytałem, że też przy uderzeniach nie dźwięczy-ale to chyba bardziej się tyczy wymiennych magazynków...no poza tym to nie jakiś tam plastyk ale wysokowytrzymały polimer...Inaczej Glock nie odniósłby sukcesu.. Ale jak ktoś podnieca się tylko "żelaźnianym złomem"?.. Może osady drewniane (no szybciej stracą trwałość jak plastyk-np. zbutwieją) też zmienić na " żelaźniane"???
Ale trudno się dziwić bo mnie jakiś czas temu przekonywał sprzedawca broni że lepiej Heym niż Tikka bo to marka (to rozumiem chociaż Tikka też niczego sobie ;) i zawsze mozna też wybrać Sako) no i metalowy magazynek (w tym momencie się już dziwnie na niego popatrzyłem). Dla mnie magazynek jest trochę więcej warty jak śmieć...No chyba że jest pełen naboi-wtedy to inna sprawa...;) Może to "zboczenie zawodowe"? W każdym badź razie znam parę sytuacji gdzie przesadne dbanie o takie detale zepsuło całą akcję..
Pozdrawiam. DB.

Data:   17-02-11 03:17

"Wymianę na stalowe elementy mam już za sobą" No- To brzmi co najmniej groźnie!!;):)
Pozdrawiam i Darz Bór :)
P.S Obyś Kolego miał całą masę tylko takich problemów.. he he;)
Z całego serca i szczerze Ci życzę

Data:   17-02-11 06:43

Jacek Szczepaniak składa takie cudeńka i sam się zastanawiam czy to kupić . Zdjęć nie mam ale można do Jacka - sklep myśliwski 308 W ul. Działkowa ogłasza się w Łowcu.
Wygląda całkiem nieźle. Jak strzela nie wiem .

Data:   18-02-11 12:19

Bardzo chciałbym wszystkich panów przeprosić za moje niestosowne zachowanie.
Nie było ono wynikiem złośliwości czy szeroko pojmowanej złej woli...
Było wynikiem nieporozumienia.
Jeszcze raz - bardzo przepraszam.

Data:   18-02-11 14:19

Za zgodą Jacka Szczepaniaka podaję numer telefonu 501 034 579 .
Kalibry i osady do wyboru. Wygląda to fajnie ale nie strzelałem z tego .
Pozdrawiam

Data:   18-02-11 14:53

kol.kriss/sieradz
Mógłby kolega załatwić jakieś fotki i wrzucić na forum?
pozdr.

Data:   18-02-11 20:16

Właśnie! Fotki chcemy KOLEGO!!! :)

Data:   18-02-11 21:00

Dzwońcie do Jacka to Wam prześle- nie mam synka w domu a dla mnie to wyższa szkoła jazdy. Sorki ! Pozdrawiam

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Wyświetlaj drzewo  |  Szukaj  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek