strona główna forum dyskusyjne

Wpisz się na listę mailingową  
 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Wyświetlaj drzewo  |  Szukaj  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 hyundai galloper
Autor: Horanady 
Data:   28-09-12 08:32

W związku z faktem, że mój Daihatsu Rocky wymaga poprawek blacharskich i roważam jego sprzedaż , moje pytanie do użytkowaników Gallopera w dislu.
Jak ze spalaniem i jazdą w terenie oraz ogólne spostrzeżenia.
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
DB

hyundai galloper
Autor: quattro 
Data:   28-09-12 09:20

to jest to samo auto co pajero I, dobrze sprawuje sie w terenie co do spalania nie wiem bo nie uzytkuje ale z tego co pamietam to jest tam 2,5 tdi wiecej niz 12-13l nie spali... ogolnie moim zdaniem dobre auto za rozsadne pieniadze

hyundai galloper
Autor: stanislaw 
Data:   28-09-12 09:28

Użytkowałem spalanie ok. 10 -12 l w terenie, na "trasie" mozna zejść do 8,5 l. Nie miałem większych problemów pilnować przeglądów. Jeden mankament konstrukcyjny to to, że napęd stały jest na tył i przy rozkładzie mas pojazdu dosyć trudno prowadzić na śliskiej nawierzchni. Oczywiście dołączenie napędu przedniego ten mankament likwiduje ale zwiększa się zużycie. Cos za coś. Jeden problem miałem ze sprzęgiełkami dołaczania napędy przedniego, ale wymiana nie jest uciążliwa dla kieszeni.

hyundai galloper
Autor: yogy 
Data:   28-09-12 10:57

stanislaw

a przód załącza się na sztywno, czy z niezblokowanym centralnym dyferencjałem?
Zdaje mi się, że na sztywno, wtedy na czarnym jeździć nie można z napędem na dwie osie...

hyundai galloper
Autor: Gimli 
Data:   28-09-12 11:37

zapina się na sztywno. po czarnym z napędem na 4 nie można jeździć. spalanie 10-12 litrów, silnik i podzespoły z pajero I.

hyundai galloper
Autor: seba4x4 
Data:   28-09-12 13:44

Trochę w temacie :
http://www.laspolski.net.pl/Hyundai_galloper_quotprawiequot_pajero,strona-2138.html

hyundai galloper
Autor: Makas 
Data:   28-09-12 14:58

yogy,
można, ale tylko prosto ;)

hyundai galloper
Data:   28-09-12 15:08

Makas

no tak!
mój błąd ;p

pozdrawiam !

hyundai galloper
Autor: Apacz 
Data:   28-09-12 15:55

Koledzy podepnę się troszkę pod temat.
Mam Gallopera i wszystko byłoby ok gdyby nie to że wyrzuca mi płyn chłodniczy. Głowica była sprawdzana i zrobiona, nawet blok silnika sprawdzony, uszczelka wymieniona, chłodnica też i jest bez wycieków. Temp. jest w normie czyli ewidentnie dostaje gdzieś lewe poowietrze. Czy ktoś miał podobny problem do mojego??? Pozdrawiam DB

hyundai galloper
Data:   28-09-12 15:58

a pompa wody?

W Jeep'ie leciał mi płyn przez dogorywającą pompę wody, po wymianie wszystko ok.

hyundai galloper
Autor: Apacz 
Data:   28-09-12 16:02

yogy??? płyn jest wyrzucany do zbiorniczka wyrównawczego, poza tym jak cieknie z pompy wody to raczej to powinno być widać.

hyundai galloper
Autor: chwościk 
Data:   28-09-12 19:09

Wymień korek od chłodnicy a jak nie pomoże to pozostaje wymiana silnika { wychdzi najtaniej } , na silnik z mitsu, przerabiałem temat i od roku cisze się niezawodnością mojego auta.
Pozdrawiam

hyundai galloper
Autor: Przemo76 
Data:   28-09-12 20:12

miałem kilka przypadków z różnymi wadami pomp wody cieknięcie to nie jedyna usterka a przy niedostatecznym obiegu objawy pasują jak znalazł na zimnym gania płyn wraz ze wzrostem temp i jednocześnie ciśnienia nie daje rady tłoczyć i gotuje a wskaźnik temp pokazuje 90 poprostu usterka usterce nie równa

hyundai galloper
Autor: sowland  
Data:   29-09-12 07:54

ad.Apacz . wymienić trzeba korek chłodnicy :-):-)

hyundai galloper
Autor: ARGO-3006 
Data:   29-09-12 09:31

Mam wersje krótką 4 ty rok.Kupiłem go juz podwyższonego o 10 cm,jeździł w Off-road .Do tej pory wymieniłem w nim 2 krzyżaki na wale,łożysko w przednim kole .Jest mocny w konstrukcji,blachy bez zastrzeżeń, zużycie paliwa od 9-12 litrów w zależności od rodzaju jazdy i terenu. W tej wersji nie boi się pniaków, kamieni ,głębokich kolein.Napędy bez zarzutu.Żadnych innych problemów nie miałem, pewnie wszystko jeszcze przede mną ale tak jest z każdym samochodem.Na razie o tym nie myślę , mam nadzieję długo nim jeżdzić...Jeszcze jedno, w przypadku awarii jakiejkolwiek częśći sprawdzać w wielu miejscach ich koszt.Pomysłowość mechaników w zdzieraniu pieniędzy jest niesamowita.Dwa przykłady:
1.awaria hamulców-diagnoza -zepsute serwo-podliczone koszty-około 400 zł.w tym używane serwo jakieś 250 zł. Inny mechanik- diagnoza - rozwalone łożysko w przednim kole-wymiana całej piasty ,osobo nie można -koszt około 500 zł. Inny mechanik-diagnoza-rozwalone łożysko przednie-koszt usunięcia awarii 90 zł.-naprawione.
2.awaria krzyżaków na wale napędowym -2 szt.- każdy w innej części wału. I- szy mechanik -.wartość obu-mniejszy około 170 zł, większy 350 zł. ogólny koszt naprawy około 650 zł. II mechanik - wartość obu krzyżaków-120 zł. -wartość naprawy-190 zł.-naprawione. Jak nie muszę to nie stawiam auta u mechaników bo zaraz okazuje sie,że ma tyle awarii ile w nim częśći...hehe. Jestem zadowolony z tego auta...Darz Bór...

hyundai galloper
Autor: tjarek 
Data:   01-10-12 08:18

Nie wiem skąd bieżecie to spalanie 9-10 l. Mój pali na mieście i w łowisku 12 a jak kiedyś go przycisnąłem to spalił 15. Podniosłem go na drążkach, dałem opony 31x10,5xR15 i na moje łowisko wystarcza. Paka spokojnie zmieści dwie łanie ale wygodniej by było gdyby klapę tylną miał otwieraną do góry. Jest problem z niektórymi częściami (wyłacznie serwis Hyundaia) bo to prawie Pajero ale prawie robi różnicę. Mechanizm LSD w tylnym moście radzi sobie na tyle, że rzadko dołączam przód. Jest wąski więc łatwo mieści się na leśnych duktach i przecinkach. Nie miałem wcześniej innej terenówki więc nie mam porównania ale dla mnie nie potrzeba nic lepszego. Uważam, że to niezły samochód na polowanie za rozsądne pieniądze.
Db

hyundai galloper
Autor: bzyk1 
Data:   01-10-12 20:58

Ad. Tjarek , zgadzam sie z tym spalaniem. Użytkuję w wersji długiej i spala raczej w przedziale 12-14l , zależy jak jeżdzę i w jakim terenie. Te różnice w spalaniun to chyba będzie też wina jakie opony mają koledzy założone. Ja mam 265x75x15 nalewki, stąd pewnie i takie spalanie. W zimę -27 st.C spalił 14,7 i jeżdziłem w tym czasie po lesie z napędem 4x4. Odpalał bez problemu. Ogólnie auto pakowne , wytrzymałe jak do wypadów do lasu. jetsem zadowolony.
W jednym z serwisów autoryzowanych dowiedziałem się że Galloper to nie Hyundaj??? - a chciałem zakupić tulko kołpak:-)

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Wyświetlaj drzewo  |  Szukaj  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek