strona główna forum dyskusyjne

Wpisz się na listę mailingową  
 Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Wyświetlaj drzewo  |  Szukaj  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 przeróbka voere 2155
Autor: Podolak 
Data:   09-01-18 09:40

Witam
Używam VOERE 2155 (mauser 98) w kalibrze 30-06. Oryginalnie był w nim zamontowany system przyspiesznika typu niemieckiego i bezpiecznik motylkowy. Z uwagi na praktyczność i bezpieczeństwo chce wymienić spust na regulowany TIMNEY-a lub typu francuskiego oraz jesli to mozliwe bezpiecznik na przesuwny np. boczny 2 poziomowy. To dobra składna i trwała broń mam ją po tacie a wiec i sentyment jest ale... z twardym, jałowym spustem i chimerycznym przyspiesznikiem i jego zabezpieczeniem można się z czasem zrazić (to nie tylko moje zdanie). Stąd pytanie do Kolegów, czy ktoś z was się orientuje jak to przerobić żeby uratować sztucer i nie przepłacić ( ew. ma jakieś namiary)? DB

przeróbka voere 2155
Autor: Cypisek 
Data:   09-01-18 19:30

ad. Podolak

Mam Voere STL-3, temat przerabiałem, spust Timney wymieniłem na ten
model musiałem lekko podebrać drewno ale osade mam robioną wiec cieżko odnieść sie do orginału czy tez tak trzeba. Spust bajka mam ustawiony na około 550g,

co do bezpiecznika sa dwa wyjscia a mianowicie timney z bezpiecznikiem bocznym co wiąże sie z dalszą przeróbką drewna (miejsce na "suwak") ewentualnie mozesz kupić przeróbke na motylka poziomego lub ręczny napinacz iglicy - odsyłam do strony Voere mają gotowce napinacz iglicy, http://www.voere.com/en/rifle-technology/accessory/m98-safety.html

Nowy temat  |  Spis tematów  |  Przejdź do wątku  |  Wyświetlaj drzewo  |  Szukaj  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek